היסטוריה של תל אביב

לתל אביב קיימת תדמית של עיר צעירה ושוקקת אך באותה הנשימה, היא נחשבת אתר מורשת עולמית, ויש לה הרבה מה להציע לחובבי ההיסטוריה.

תל אביב אמנם אינה עתיקה כמו ירושלים, אך יש לה עבר עשיר ומרתק, והיא נחשבת  לאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו.

תל-אביב נוסדה בשנת 1909, לפני קום מדינת ישראל, כשהשטח היה תחת שליטתה של האימפריה העותומנית. למעשה צמיחתה של תל אביב החלה מעיר הנמל השכנה יפו. יפו הייתה עיר נמל חשובה במשך אלפי שנים ונחשבה ציר מרכזי. היא משכה אליה מהגרים רבים , אך בסופו של דבר הצפיפות הגדולה ותנאי המחיה קשים הקשו על השתלבותם של העולים. כתוצאה מכך נאלצו מהגרים יהודים חדשים לעזוב את העיר ולהקים את תל אביב.

מאחר וגלי העלייה נמשכו , במיוחד בתקופת המנדט הבריטי, המשיכה תל אביב לצמוח. תושבי העיר הגיעו מכל רחבי אירופה כאשר אנשים נמלטו מהיטלר וממלחמת העולם השנייה. בשנת 1934 הוענק לתל אביב מעמד של עיר ובשנת 1937 התגוררו בתל אביב  כבר מעל 150,000.

בשנת 1949 עם הכרזת עצמאותה של ישראל, היו בתל אביב כ-200,000 תושבים, ובמהרה היא הפכה למרכז של מוסדות ממשלתיים, שגרירויות ומוסדות מרכזיים אחרים.

תל אביב במהלך הזמן הפכה לליבה הפועם של התרבות, האמנות, העסקים וכל ההתרחשויות המרכזיות.

לתל אביב הגיעו עולים רבים מגרמניה וחלק ניכר מהם היו אדריכלים שהוכשרו בבאוהאוס, בית הספר האדריכלי המודרני בגרמניה. הם הביאו עמם את סגנון הבאוהאוס לתל אביב ובשנות השלושים החלו להפוך את תל אביב ל”עיר לבנה “, שנקראת כך בשל הצבעים הבהירים של סגנון הבנייה.

כיום קיימים בתל אביב יותר מ -5,000 בנייני באוהאוס, מה שהפך את תל אביב להיות אתר מורשת עולמי בשל הריכוז הגדול ביותר של מבני באוהאוס בעיר אחת . נעשים מאמצים רבים לשימור ושחזור המבנים. חובבי ארכיטקטורה יוכלו לטייל ולהתרשם מהמבנים המעניינים שבעיר.

לצד היותה של תל אביב עיר חילונית וליברלית עם תרבות, מסעדות, חיי לילה וחופים, קיימים בה גם אטרקציות היסטוריות, ארכיטקטוניות.

תל אביב מאפשרת בילוי והנאה לצד תרבות ותוכן ותוכלו לבחור בדיוק מה שמתאים לכם ובאיזה מינון בחופשה שלכם.