מבנים ונדל”ן בתל אביב – עיר בצמיחה תמידית

תל אביב צומחת במהירות, ומזמנת כל הזמן בנייה, שימור ושחזור מבנים. לצד גורדי שחקים מרשימים עם דירות יוקרה, ישנם מבנים היסטוריים רבים ששומרו או שוחזרו.

במהלך טיול ברחובות תל אביב תוכל להיחשף למגוון רחב של סגנונות נדל”ן, בשכונות הישנות, כמו נווה צדק, יש בתים יפים ומספר עצום של בנייני באוהאוס. באזורים המודרניים יותר, יש בניינים מטופחים עם דירות שמשקיפות  אל נוף נהדר של הים, ובנייני יוקרה אקסקלוסיביים.

תל אביב היא עיר חילונית ומודרנית, מרכז תעסוקתי ובמובנים רבים היא הלב הפועם של תעשיית ההיי-טק הישראלית. כתוצאה מכך, רבים מבקשים להתגורר בתל אביב ונוצר ביקוש מסיבי לנדל”ן בתל אביב.

תל אביב נחשבת עיר יקרה, הביקוש המתמיד והאינטנסיבי לנדל”ן בעיר, הביא לעליית מחירים עצומה בשנים האחרונות. אם בעבר אנשים רבים התגוררו במרכז העיר, בימים אלה רבים מתקשים לעמוד ביוקר הנדל”ן ותל אביב הופכת לאזור בלעדי למעמד הבינוני-גבוה.

כתוצאה מיוקר הנדל”ן בתל אביב, אנשים רבים בוחרים לגור בשכונות הקרובות המקיפות את תל אביב, כמו רמת גן, גבעתיים ופתח תקוה. כל האזור ידוע בשם גוש דן , אזור צפוף שמכיל ערים רבות שגובלות זו בזו , עד שלפעמים קשה מאוד לדעת היכן מסתיימת  עיר אחת והשנייה מתחילה

בימים אלו מוקמת הרכבת הקלה באזור גוש דן, מה שאמור ליצור נגישות וזמינות לתל אביב מבלי לעמוד בפקקים ולחפש חנייה.

פרויקט זה , משנה את תמונת המצב ומקרב את הערים האחרות לתל אביב. מי שבעבר חיפש נדל”ן בתל אביב יכול לחפש בערים הקרובות שבהן עוברת הרכבת הקלה, ולהימנע מעלות הגבוהה של החיים בתל אביב. אמנם הפרויקט של הרכבת הקלה יושלם רק בעוד כמה שנים , אך ישפיע על השקעה בנדל”ן לטווח ארוך.